On-page SEO

VYLEPŠÍME VAŠE STRÁNKY PRO VYHLEDÁVAČE

Při optimalizaci stránek pro vyhledávače se základní úpravy dělí mezi On-Page a Off-Page faktory. Mezi On-Page patří prvky, které je možné upravit přímo na stránce. Ať už jde o texty, fotky či URL adresu. Díky úpravě těchto faktorů budou vaše stránky relevantnější pro vyhledávače, a získáte tak více zákazníků.

Titulek (Title)

Titulek se v kódu stránky objevuje hned na prvních místech, a tak je pro vyhledávače jedním z klíčových prvků na stránce. Na titulek máte k dispozici 56 znaků. Do těchto znaků se musí vejít klíčová slova a informace o stránce. Samozřejmě musí být každý titulek unikátní. Dokonce natolik, aby zaujal nejen vyhledávače, ale také uživatele, kteří dané klíčové slovo hledají.

Popisek (Meta description)

Pod titulkem se ve zdrojovém kódu nachází popisek, u kterého máte až 160 znaků, abyste použili klíčová slova a zároveň i konkurenční výhody, kterými přitáhnete pozornost zákazníků.

Formátování nadpisů
– H1, H2, H3…

Nadpisy a podnadpisy na stránce pomáhají nejen lepší čitelnosti a členitosti stránek, ale také zvyšují relevanci vaší stránky pro vyhledávače. Nadpisy mají několik kategorií (H1, H2, H3…), které jsou dle čísla významné pro vyhledávače (H1 – nejdůležitější). Opět platí, že by se v nadpisech měly objevovat klíčová slova.

Obrázky na webu

Ať už používáte fotky nebo si necháváte vytvořit ilustrace, nezapomínejte na popisky a správné pojmenování obrázků. Samozřejmě je správně, když použijete klíčové slovo. Kromě textů je u obrázků důležitá i další věc. Velikost a s ní související rychlost načítání. Abyste velikost co nejvíce zmenšili a zachovali kvalitu obrázku, před nahráním na web ji zkomprimujte.

URL adresa

Detail, který vám může pomoci posunout se ve vyhledávání výše. Pokud se vám podaří do URL adresy vložit klíčové slovo, budete stoupat nad konkurenci.

A nikdy už zavedenou URL adresu neměňte. Nikdy.

Můžeme poradit? Kontaktujte nás!

    Údaje zadané do formuláře budou zpracovány a uchovány v souladu s našimi pravidly pro zpracování osobních údajů jen a pouze za účelem vyřízení Vaší záležitosti.