Budování zpětných odkazů

LINKBUILDING A RELEVANTNÍ ZMÍNKY

Stránku můžete průběžně kdykoliv upravovat. Vylepšovat hodnocení vyhledávačů v rámci Off-page faktorů potřebuje zkušenosti. Kdysi stačilo získat na diskusích desítky odkazů, dnes už jsou vyhledávače chytřejší a naopak nekalé praktiky penalizují. My vám zajistíme relevantní zpětné odkazy a zmínky.

Linkbuilding

Klíčový prvek pro zvyšování relevance stránek v rámci Off-page faktorů. Linkbuilding je založený na získávání odkazů na vlastní stránky. Zároveň by měl odkaz v ideálním případě vycházet z relevantních klíčových slov, ale pomůže i proklik na logo či jiné slovo/frázi.  Důležitou roli hraje i kvalita stránek, které na ty vaše odkazují. Čím kvalitnější, tím je odkaz relevantnější.

Tip: Nezapomeňte kontrolovat staré odkazy. Stránky, ze kterých pocházely, už nemusí být funkční a vyhledávače by vás tak mohli zbytečně penalizovat.

3 tipy pro dobrý zpětný odkaz

Zdroj odkazu – při honbě za získáváním zpětných odkazů se často majitelé webu snaží o kvantitu. Pro posílení pozice ve vyhledávačích je však potřeba dbát na kvalitu. Web, na kterém bude zpětný odkaz by měl být pro vlastní uživatele relevantní. V ideálním případě by měl být obsahovat témata, o kterých se píše na vašem webu.

Text odkazu – slovo nebo slovní spojení, ze kterého je možné se prokliknout na vaši stránku, by mělo být zvoleno na základě analýzy klíčových slov.

Stáří odkazu – pravidelně kontrolujte své zpětné odkazy. Může se stát, že budou smazány. Stejnou váhu ve výsledném hodnocení má i samotné stáří odkazu. Novější odkazy jsou lépe hodnocené, a tak je potřeba na budování zpětných odkazů pracovat průběžně.

Zmínky na sociálních sítích

Kromě odkazů z webových stránek se mezi Off-page faktory řadí také zmínky na sociálních sítích. Jde o moderní způsob linkbuildingu, který stále nemá takovou váhu jako samotné zpětné odkazy, ale určitě si pomůžete k lepšímu hodnocení, když nějaké zmínky získáte. Nebo vám je zařídíme my. 

Můžeme poradit? Kontaktujte nás!

    Údaje zadané do formuláře budou zpracovány a uchovány v souladu s našimi pravidly pro zpracování osobních údajů jen a pouze za účelem vyřízení Vaší záležitosti.